YÜZEY

12 Kurutucu
Preslendikten sonra, kiremitler kurutucuya gönderilir ve burada birkaç saat bekletilir. Burada, kiremitlerin içinde kalan suyun kuruması sağlanır. Bu kurutma işlemi sonraki işlemler için ön hazırlıktır.


13 Engoblama / sırlama istasyonu
En sık kullanılan son kat kaplama işlemi olan engoblamada, bir sprey makinesi kiremitlerin üzerine çok ince bir sıvı kil karışımı püskürtür. Pişirme işlemi sırasında bu katman kiremite yapışarak nihai ürünün oluşmasını sağlar.
Bu işlem sırasında kiremit modellerimizin renkleri ve kalıcılıkları verilmiş olur. Tüm bu işlemler sonucunda yüksek kaliteli “NUANCE” koleksiyonumuz üretilir.
Prensipte, sırlama işlemi engoblama işlemi gibi yapılır. Bu işlemde sırlama, kum karışımı ve önceden eritilen kuvartzlardan oluşur ve santrifüj kabinlerinde, fırına gitmeden önce, kirmetilerin üzerine püskürtülür.
Geniş bir ürün çeşitine sahip olan “Çatı Koruma Faktörlü FINESSE” ve sıradışı “NOBLESSE“ koleksiyonumuzdaki ürünlerimiz çok pürüzsüz yüzeylere sahiptir. Bu nedenley yüzeylerinde herhangi bir gözenek olmadığından kir birikmesi gibi bir sorun ile hiçbir zaman karşılaşılmayacaktır. Her yağmurda üzerindeki kir hemen temizlenecektir. Sırlı CREATON kiremitlerle kaplı çatılar yıllar boyunca ilk günkü çekiciliğini koruyacaklardır.