• Creaton Kiremit 1

RAPIDO SERİSİ KİREMİTLER

Mükemmel bir kenetlenme sistemine sahip, Marsilya modeli kiremit olan RAPIDO, çift oluklu geleneksel formunu modern tekniklerle birleştirmiş, dengeli yapısıyla doğal bir güzellik sunan, çok sağlam ve ekonomik bir kiremittir. Bir sanayi mamulü olarak 1881 yılında ilk kez standart formlarda üretilmeye başlanan çatı kiremitleri artık günümüzde modern yöntemlerle üretilmektedir. Çift oluklu geleneksel Marsilya kiremitinin çatıda yarattığı çarpıcı ışık ve gölge oyunu RAPIDO’nun özgün geniş formatı ile çok daha etkili bir görünüm sunar.

Sadece 8,1 adet/m2 kiremit gereksinimi ile hem hızlı kurulum hem de maliyet avantajı sağlamaktadır. Üstün kenetlenme tekniğinin yanı sıra destek yivler ve üç adet tırnak ile güvenli bir kurulum sunmaktadır. Baş kenetleme yuvasının geniş kaydırma aralığı sayesinde RAPIDO, her çatı kaplama malzemesine uygun bir esneklik sağlamakta; yağmur geçirmez çivi ve çivi delikleri sayesinde güvenli bir şekilde sabitlenebilmektedir. RAPIDO’nun kiremit altında oluşabilecek yoğuşmaları bir alttaki kiremitin üstüne aktaran yanlardaki yüksek duvarlı yivleri ve oluklu yüzeyi sayesinde yağmura ve neme karşı en üst seviyede sızdırmazlık sağlanmaktadır.

Üstün özelliklere sahip her CREATON ürünü gibi RAPIDO da yüksek güvenilirliği, hayranlık uyandıran güzelliği ve başarılı fiyat-performans dengesi ile yapı tasarım ve uygulamacılarının gözdesi olan bir kiremittir.

Sunduğu Avantajlar:


EKONOMİ
RAPIDO, 325x502 mm ölçülerindeki büyük formatı, metrekarede 8,1 adetlik kullanımı, yaklaşık 277 mm kaplama genişliği ve 440 mm kaplama uzunluğu ile olağanüstü bir fiyat performans avantajı sağlamaktadır.


KENETLENME SİSTEMİ
Dikey kenetlenme için ‘Labirent Kenetlenme Tekniği’ geliştirilmiştir. Özel olarak şekillendirilmiş ve belirginleştirilmiş 5 yan yiv sayesinde şiddetli rüzgârlarda dahi su sızıntısı engellenmektedir. 


KAYDIRMA ARALIĞI 
Çıta aralıklarına uygun en doğru ayarlamanın yapılabilmesi amacı ile özel tasarlanan baş kenetlenme sistemleri yaklaşık 31 mm kaydırma olanağı sunmaktadır. Bu özellik sayesinde yüksek bir esneklik ve güvenlik sağlanmakta, kiremit yerinden oynadığında da kapladığı alan güvende kalmaktadır.


DAYANIKLILIK
Creaton'un kullandığı üstün üretim teknolojileri sayesinde, üretilen her bir kiremit AB normlarında belirtilen basınç dayanımı, donma, su tutma ve ölçüden sapma değerlerinin olumlu yönde iki katı performans göstermektedir. Bu nedenle de Creaton, kiremitlerine 50 yıl garanti sunabilmektedir.


YÜZEY
En yeni teknolojilerle ve fırınlarda temassız pişirme tekniği kullanılarak, yüksek kaliteli ve homojen yapılı doğal kilden üretilen kiremitler, son derece pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.


ŞEKİL
Büyük formatına rağmen uyumlu bir görünüme sahip orantılı yapısı ile kusursuz bir kurulum sağlar. RAPIDO, dengeli oranları ile hem büyük hem de küçük çatılar için en ekonomik çift oluklu kenetlenebilir kiremittir.


DESTEK YİVLER
Güçlü destek yivleri, statiğin geliştirilmesini ve olası yoğuşmanın bir altta bulunan kiremite yönlendirilmesini sağlamaktadır.


YERLEŞTİRME
Kiremit üzerinde bulunan 3 adet tırnak ile güvenli bir tutuşu garantiler. Normal koşullarda üç kat fazla güvenlik sağlayan tırnaklar aynı zamanda kesilmiş çatı kiremitlerinin (örneğin dere ve saçaklarda) kullanılmasında kurulum avantajları sağlar.


RENK
Renklerde farkı yaratan, ham maddedir; CREATON Avrupa’nın en kaliteli ham madde kaynaklarından gelen killeri işlemektedir. Üstün özellikleri ile yaratıcı çatı kültürüne damgasını vuran RAPIDO, homojen yapısı ve yüksek demir oksit içeriği sayesinde doğal bir parlaklığa, yoğun ve canlı renklere sahiptir.


SİSTEM
Creaton kiremitleri, kusursuz tasarım ve kalitesi sayesinde geleneksel çatı uygulamalarındaki kiremit altı zeminleri (OSB, beton çatı) ve mahya yapıştırma harcı kullanımlarını ortadan kaldırırken hem maliyet avantajı yaratmakta hem binanızın yükünü hafifletmekte hem de çatınızın havalandırılmasına olanak sağlamaktadır.

Rapido Engoblu Toskana

Rapido Engoblu Toskana
Rapido Engoblu Dalgalı Kırmızı
Rapido Engoblu Vişne
Rapido Engoblu Mat Siyah
Rapido Engoblu  Siyah
Rapido Engoblu Arduvaz
Rapido Engoblu Kırmızı
Rapido Engoblu Bakır Kırmızı
Rapido Engoblu Kahverengi
Rapido Doğal Kırmızı

RAPIDO SERİSİ KİREMİTLER Dokümanları