• Creaton Kiremit 1
  • Creaton Kiremit 2

DOMINO SERİSİ KİREMİTLER

DOMINO, yalın hatları, dörtgen geometrisi ve kil kiremitin etkileyici avantajları ile günümüzün modern tasarım fikirlerini hayata geçirmek için geliştirilmiştir. Sahip olduğu sade ve kendine güvenen görünümü sayesinde çatı tasarımlarına özgün bir karakter katmaktadır. Estetiğin yanında fonksiyona da önem veren yapısı ile mimarlar, inşaat yatırımcıları ve çatı profesyonellerinin gözdesi olmuştur.

DOMINO, kalite kavramını en güzel şekilde ifade eden ideal kiremit modelidir. Basamak şeklindeki kurulumu ile su ve kirin kiremit altına erişmesini engeller ve dörtgen tasarımı sayesinde çatılarda oluşturduğu mükemmel simetri ile yapı ve çatı profesyonellerinin görsel beklentilerini tam olarak karşılar. 

Sunduğu Avantajlar:


EKONOMİ
Alışılagelmiş kiremit ölçülerine karşın 257 mm x 436 mm ebatları sayesinde ideal bir fiyat – performans dengesi oluşturulabilmektedir. Metrekarede yaklaşık 12,7 adetlik sarfiyat ile çatıların toplam maliyetinde tasarruf sunmaktadır.


YATAY KENETLENME
CREATON’un tasarımcıları DOMINO’ya özel ideal akış özellikli, geniş kaydırma aralığına rağmen olağanüstü sızdırmazlık sağlayan derin bir yiv sayesinde son derece güvenilir yatay kenetlenme fonksiyonu geliştirmişlerdir.


KAYDIRMA ARALIĞI
Baş ve ayaklarda bulunan tırnak ve yuvaların yaklaşık 12 mm kaydırma alanı sunması ile tüm yeni çatı ve yenileme projelerinde yüksek esneklik ve kolay kurulum imkanı bulunmaktadır.


ESTETİK
Tasarımında bilinçli bir şekilde keskin, köşeli ve yalın hatlar kullanılması çatılarda zarafetin egemen olduğu bir görsellik yaratmaktadır.


DİKEY KENETLENME
DOMINO’nun dikey kenetlenmesi sadece tek bir yiv ile sağlanmaktadır. Keskin ve derin hatlara sahip bu yiv sayesinde şiddetli rüzgara rağmen başarılı bir şekilde suyun alt kiremitlere aktarılmasını sağlamaktadır. Basamak görünümlü kurulumu ile su, toz ve diğer etkenlerin kiremit altına sızması engellenmektedir. DOMINO’nun tasarımında yüzlerce yıl başarıyla kullanılmış “tam kenetlenme” prensibine sahip “Z1” kenetli kiremit modelinden ilham alınmıştır. 


YÜZEY
Çatı kiremiti üretim teknolojilerinde hydrocasing tekniği ile temassız pişirme kasetleri kullanımı en yüksek kalitenin yönlendirici koşulunu oluşturmaktadır. CREATON kiremitlerinin pürüzsüz yüzeyleri ve boyutlarındaki ideal ölçü standartları üretimimizdeki yüksek hassasiyetin göstergesidir. Temassız pişirme teknolojisi kiremitlerimizdeki çarpıcı pürüzsüzlüğün garantisidir. 


RENK
Kiremite albenisini kazandıran renk, kullanılan ham maddenin ürünüdür: yüksek homojen yapı, düşük ölçü kaybı ve yüksek demir-oksit içeriği gerçek renk karakteristiğini ve canlı parlaklığın oluşmasını sağlar. Canlı, parlak ve yoğun renklere sahip kiremitlerin kullanıldığı bir çatıyı seyretmek çok keyiflidir ve ideal çatı kültürünün özünü oluşturmaktadır. Thüringen bölgesinden elde edilen kırmızı renkteki kil Almanya’nın en değerli kili olarak kabul edilmektedir. Yüzeyinde engoblama tekniği kullanılan kiremitler de DOMINO’nun karakterini ve tarzını desteklemektedir. 


ÇATI EĞİMİ
Güçlü kenetlenme sistemi, mükemmel akışkan aktarma özelliği ve olağanüstü düşük sürtünme katsayısı sayesinde 25’lik çatı eğiminden itibaren, ek bir önlem almaksızın DOMINO, çatılarda güvenle kullanılabilir. 


DESTEK YİVLER
Kiremitin altında uzunlamasına baştan sona konumlandırılan destek yivleri, statiği geliştirmekte ve olası yoğuşmayı bir altta bulunan kiremite yönlendirmektedir. 


SÜSPANSİYON
Kiremitin altında bulunan dört adet sabitleme ayağı çatı üzerinde güvenli bir sabitlemeyi ve kiremitin altında etkili bir havalandırmayı sağlamaktadır. İlave olarak önceden hazırlanmış olan çivi delikleri hızlı ve güvenli bir kiremit montajı sunmaktadır. 

Domino Engoblu Gri

Domino Engoblu Gri
Domino Engoblu Vişne
Domino Sırlı Siyah
Domino Engoblu Mat Siyah
Domino Engoblu Arduvaz
Domino Sırlı Arduvaz
Domino Engoblu Bakır Kırmızı
Domino Doğal Kırmızı