• Creaton Kiremit 1
  • Creaton Kiremit 2

BALANCE SERİSİ KİREMİTLER

Son derece başarılı bir Valensiya kiremit modeli olan BALANCE, özel boyutuyla maliyet avantajı sağlarken farklı tasarımıyla da çatılarda yepyeni bir stil yaratıyor.

Metrekare başına yalnızca 8,4 adet kiremit gerektiren ve sıra dışı bir kaliteye sahip olan BALANCE hem hayranlık uyandıracak estetik bir görünüm sağlıyor hem de fiyat performans dengesine yeni standartlar getiriyor. Ayrıca gelişmiş kenetlenme tekniği sayesinde hem kurulumun ekonomik ve hızlı olmasını hem de çatınızın daha güvenli ve kalıcı olmasını sağlıyor.

Sunduğu Avantajlar:

EKONOMİ
BALANCE, 323x502 mm ölçüleri ve metrekarede sadece 8,4 adetlik kullanımı ile çok uygun bir fiyat-performans dengesi sağlamaktadır.


KENETLENME SİSTEMİ
Dikey kenetlenme için ‘Labirent Kenetlenme Tekniği’ geliştirilmiştir. Özel olarak şekillendirilmiş ve belirginleştirilmiş 5 yan yiv sayesinde şiddetli rüzgârlarda dahi su sızıntısı engellenmektedir.


KAYDIRMA ARALIĞI
Çıta aralıklarına uygun en doğru ayarlamanın yapılabilmesi amacı ile özel tasarlanan baş kenetlenme sistemleri yaklaşık 26 mm kaydırma olanağı sunmaktadır. Bu özellik sayesinde yüksek bir esneklik ve güvenlik sağlanmakta, kiremit yerinden oynadığında da kapladığı alan güvende kalmaktadır.


DAYANIKLILIK
Creaton'un kullandığı üstün üretim teknolojileri sayesinde, üretilen her bir kiremit AB normlarında belirtilen basınç dayanımı, donma, su tutma ve ölçüden sapma değerlerinin olumlu yönde iki katı performans göstermektedir. Bu nedenle de Creaton, kiremitlerine 50 yıl garanti sunabilmektedir.


ŞEKİL
Estetik bir dalga şekline sahip olan BALANCE, özgün hatları ile çarpıcı bir görsellik sunmaktadır. Uyumlu bir görünüme sahip orantılı yapısı ile kusursuz bir kurulum sağlar. Bu özelliği ile küçük çatı yüzeyleri için de uygun bir kiremittir.


YÜZEY
En yeni teknolojilerle, fırınlarda temassız pişirme tekniği kullanılarak, yüksek kaliteli ve homojen yapılı doğal kilden üretilen kiremitler, son derece pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.


DESTEK YİVLER
Güçlü destek yivleri, statiğin geliştirilmesini ve olası yoğuşmanın bir altta bulunan kiremite yönlendirilmesini sağlamaktadır.


YERLEŞTİRME
Kiremit üzerinde bulunan 3 adet tırnak ile güvenli bir tutuşu garantiler. Normal koşullarda üç kat fazla güvenlik sağlayan tırnaklar aynı zamanda kesilmiş çatı kiremitlerinin (örneğin dere ve saçaklarda) kullanılmasında kurulum avantajları sağlar.


RENK
Renklerde farkı yaratan, ham maddedir; CREATON Avrupa’nın en kaliteli ham madde kaynaklarından gelen killeri işlemektedir. Üstün özellikleri ile yaratıcı çatı kültürüne damgasını vuran BALANCE, homojen yapısı ve yüksek demir oksit içeriği sayesinde doğal bir parlaklığa, yoğun ve canlı renklere sahiptir.


SİSTEM
Creaton kiremitleri, kusursuz tasarım ve kalitesi sayesinde geleneksel çatı uygulamalarındaki kiremit altı zeminleri (OSB, beton çatı) ve mahya yapıştırma harcı kullanımlarını ortadan kaldırırken hem maliyet avantajı yaratmakta hem binanızın yükünü hafifletmekte hem de çatınızın havalandırılmasına olanak sağlamaktadır.

Balance Engoblu Vişne

Balance Engoblu Vişne
Balance Engoblu Mat Siyah
Balance Engoblu  Siyah
Balance Engoblu Arduvaz
Balance Engoblu Kırmızı
Balance Engoblu Bakır Kırmızı
Balance Engoblu Kahverengi
Balance Doğal Kırmızı

BALANCE SERİSİ KİREMİTLER Dokümanları